e-Mark Create – recenzja

Czym jest e-Mark create?

e-Mark Create jest mobilną mini drukarką, jest też nazywany elektroniczną pieczątką. Kiedy zobaczyłam go pierwszy raz na filmiku reklamowym to na prawdę zrobił wrażenie – zobaczcie jak sprawdza się w użytkowaniu.

Jak działa?

e-Mark działa przy pomocy specjalnej aplikacji, w której możemy przygotowywać napisy i wzory graficzne. W aplikacji znajdziemy szeroki wybór już gotowych elementów, ale także przestrzeń do przygotowania własnych. Możemy wybierać fonty i dodawać grafiki z clip artów lub zdjęć z telefonu. Aplikacja jest jasna i intuicyjna (no może poza powiększaniem wzorów, za każdym razem chciałam to robić palcami, a trzeba robić przez opcję skalowania)

Co możemy zrobić przy jego pomocy?

Przy pomocy e-marka możemy przygotować napisy na kartki i na albumy, zrobić nadruki na wstążkach, zapakowanych paczkach, dodawać nasze logo na różnychproduktach.

Świetnie sprawdzi się podczas targów, można z jego pomocą wykonać od ręki personalizację kartek dodając np. imię Jubilata.

Na pewno będzie też przydatny przy tworzeniu dekoracji. Można nim w szybki sposób wykonać winietki.

Na jakich materiałach się sprawdza najlepiej?

Wydruk wygląda najlepiej na papierze, świetnie sprzwdzi się również na popularnych tekturkach i bawełnianych wstążkach, całkiem nieźle wychodzi na serwetkach i papierowej taśmie pakowej.
Niestety na taśmach washi, wstążkach satynowych i powlekanych wydruk się „rozlewa” i rozmazuje.

Na co warto uważać?

Przed pierwszym użyciem po przerwie warto zrobić czyszczenie dysz, po krótkich pauzach, pierwszy wydruk warto zrobić gdzieś obok, zdarza się, że początek się delikatnie rozmazuje.Warto dać sobie chwilę na wyczucie tempa pracy, wtedy możemy liczyć na na prawdę fajne efekty.

Zamawiając drukarkę, warto od razu wziąć prowadnice do wstążek i „linijkę”, na prawdę ułatwiają pracę, szczególnie z małymi elementami.

Czy warto go kupić?

Na pewno nie jest to sprzęt niezbędny w każdej pracowni, ale jeśli tylko możecie sobie na zakup to jest to fajny gadżet, który urozmaici Wasze prace.

Czy są jakieś minusy?

Wydruków e-markiem nie możemy wykonać na „śliskich” powierzchniach, więc nie nadaje się do drukowania na taśmach washi, wstążkach satynowych i powlekanych i warto mieć na uwadze, że czasami rozmazuje się początek wydruku. Jeśli chodzi o stronę techniczną to więcej minusów nie zauważyłam.Minusem dla małych rękodzielników jest niestety cena. Jest ona adekwatna dla jakości sprzętu jaką dostajemy, zestaw startowy to ok. 1500 zł, ale niestety nie każdy mały twórca może sobie pozwolić na taki zakup.

Podsumowując…

e-mark jest na prawdę fajnym gadżetem, który może wnieść powiew świeżości do naszych pracowni, stwarza kilka nowych możliwości i na pewno ułatwia pracę. Przygotowanie grafik jest dość intuicyjne, wahlarz możliwości dostępnych w aplikacji szeroki, a samo drukowanie dziecinnie proste.


Ciekawa jestem co Wy myślicie o takiej drukarce?

Wideo Recenzja

Zapraszam do obejrzenia wideo recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *