Czy powtarzamy własne wzory? – czyli kolejna męska kartka z trybikami!

Często prosicie mnie o zrobienie takiej kartki jak…

i wtedy dostaję link lub zdjęcie.

Jeśli to jest praca innej autorki to nigdy nie zrobię identycznej, mogę się nią zainspirować w kwestii kolorystyki lub motywu, ale nie kopiuję cudzych prac, ponieważ jest to po prostu kradzież!

Jeśli natomiast jest to moja praca wtedy teoretycznie mogę zrobić taką samą!

TEORETYCZNIE!?

TAK – bo w praktyce to wcale nie jest takie proste!
Może ktoś z Was pomyśli, że to nuda, robić kilka razy to samo, ale tu nie o nudę chodzi.

Po pierwsze:

chodzi o osobę, która jako pierwsza zamówiła daną pracę. Zapłaciła za to, żeby to co zamawia było wyjątkowe i niepowtarzalne.

Po drugie:

jak robię 30 zaproszeń, to mam materiały na 30 zaproszeń, a jak robię jedną pracę to nie mam aż takich zapasów, w związku z tym jak ktoś zamawia, „coś”, zwłaszcza po długim czasie, to nie zawsze technicznie jestem w stanie wykonać takie samo! Może już nie być tych konkretnych papierów, lub jakieś elementy się skończyły i trzeba je zastąpić innymi.

Po trzecie:

cały czas się uczę i rozwijam, doskonalę swój warsztat, kupuję nowe narzędzia i materiały więc czasami po prostu mogę zrobić coś lepiej niż kiedyś 🙂

Dlaczego właśnie dzisiaj o tym mówię – bo właśnie to jest taka kartka tworzona po latach! TU- znajdziecie jej poprzedniczkę.

Zazwyczaj zgadzam się zrobić dla Was PODOBNĄ pracę! Informuję o możliwej zmianie kolorystyki, co niektórych inspiruje do wprowadzenia zmian i spersonalizowania swoich zamówień!

Lubię spełniać Wasze marzenia i tworzyć kartki na miarę Waszych potrzeb!

W związku z tym, jeśli Wasze zamówienie jest minimalnie inne niż wzór to nie jest to przejaw mojej złośliwości, a raczej jest powód do radości, bo to oznacza, ze dostaniecie absolutnie unikatowy egzemplarz 🙂

Dlatego właśnie rękodzieło jest tak wyjątkowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *