Czy święty Mikołaj ma żonę?


Zastanawialiście się kiedyś czy święty Mikołaj ma żonę? Kim jest Pani Mikołajowa, którą spotykamy w filmach i skąd się wzięła?

Postać Pani Mikołajowej po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniu „Legendy Bożonarodzniowe” Jamesa Reesa w 1849 roku. Od tamtej pory można ją spotkać w opowiadaniach, wierszach, bajkach, filmach a nawet na świątecznych bombkach i kartkach pocztowych. (hmm chyba muszę uzupełnić kolekcję kartek).

Nie jest pewne jak żona Mikołaja ma na imię, bywa różnie określana w różnych utworach, pewne jest natomiast to, że Mikołaj bez żony nie poradziłby sobie z przygotowaniem i rozdaniem prezentów dla wszystkich dzieci na świecie.

Pani Mikołajowa przygotowuje dziecięce zabawki i piecze ciasteczka, a czasami pomaga nawet we wręczaniu prezentów najgrzeczniejszym dzieciom, poza tym zajmuje się reniferami.

Żona Mikołaja jest zazwyczaj przedstawiana jako uśmiechnięta, grubiutka starsza pani z siwymi włosami. Jest ciepła, życzliwa i bardzo spokojna. W Polsce nie jest zbyt znaną postacią, ale często spotykamy ją w świątecznych filmach.

Spotkaliście kiedyś na żywo Panią Mikołajową?
P.S. Wszystkie kartki świąteczne są dostępne w moim sklepie, możecie je kupić z 20% rabatem, który otrzymacie po zapisaniu się na NEWSLETTER.Zapraszam też na mojego Facebooka i Instagrama 😉

2 komentarzy “Czy święty Mikołaj ma żonę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *